Безпечні матеріали для виготовлення дитячих меблів

безопасные мебельные материалыДетская меблі повинна мати підвищені вимоги з безпеки, якщо ви хочете знизити ризик отримання дитиною травми або будь-якого іншого шкідливого впливу на здоров’я. Багато людей радить купувати для дітей меблі з цільного масиву натурального дерева. Це не зовсім так. Безумовно натуральне відрізняється своєю якістю, воно повністю екологічне і нешкідливе для здоров’я людини. Однак існують безліч інших матеріалів, які при високій якості і показнику безпеки мають більш демократичну ціну.

 

 

Дитячі меблі. Основні матеріали

Виробники пропонують дитячі меблі, зроблену з таких матеріалів:

  • ДСП (деревинно-стружкові плити)
  • МДФ (ДВП)
  • Меблі з натурального масиву дерева.

Деревно-стружкові плити (ДСП)

Найдешевший матеріал з існуючих на ринку. Дитячі меблі з ДСП повинна обов’язково покриватися ламінатом або шпоною. Це пояснюється тим, що при виробництві плити з ДСП використовуються формальдегіди, які з часом виділяються з дошки. Це може негативно вплинути на здоров’я дитини, тому обов’язково перевіряйте покриття при придбанні меблів з ДСП. Через формальдегідів шкіра ваших дітей може отримати роздратування. Також ця речовина впливає на дихальні органи, через що може розвинутися сильна алергія.

Дитячі меблі з ДСП ділиться на кілька класів безпеки:

E0 – найвищий клас безпеки. Дитячі меблі з цього матеріалу практично не містить формальдегідів.
Е1 – також цілком пристойний варіант, який містить досить малу кількість формальдегідів. За державним стандартам таке ДСП підходить для використання в квартирах і приватних будинках.
Нижчі класи (Е2 і Е3) вкрай не рекомендується використовувати в житловому приміщенні. Дитячі меблі з подібною плити може істотно погіршити здоров’я вашої дитини.

Деревоволокнистих плит (МДФ)

МДФ – це екологічно чистий матеріал. Він має більш високу ціну ніж ДСП, але при його виробництві практично не використовується формальдегід. Деревні волокна сушаться, а після обробляються карбамідами з меламіном.

Для поліпшення пресування МДФ в плиту додається трохи формальдегіду, проте в такій кількості він не несе небезпеки вашій дитині, не кажучи вже про дорослій людині.

Плита з МДФ більш стійка до зовнішніх впливів. Дитячі меблі з цього матеріалу вбирає менше вологи ніж ДСП і не деформується від ударів. Поверхня МДФ також обробляється лакованим шпоном або меламіну папером. Однак при покупці цього матеріалу слід бути гранично обережним. Багато недоброякісні виробники виготовляють неякісний МДФ. Тому при придбанні подібних меблів вимагайте у продавця сертифікати якості. Тільки так ви можете бути впевнені в продукції, що купується.
Меблі з натурального масиву дерева

натуральная древесинаНатуральная деревина відрізняється абсолютною екологічністю. При її виготовленні формальдегіди або інші токсичні речовини зовсім не використовуються. Особливо цінуються меблі з хвойних порід дерев, які здатні виділяти ефірні масла. Вони сприятливо впливають на тонус стану людини. Однак подібний матеріал має досить солідну ціну. Не всі люди мають можливість його придбати. Якщо у вас обмежений бюджет, ви можете звернути уваги на деякі види МДФ, в якому в якості серцевини використовуються цілі пласти з натурального дерева. У такому випадку ціна матеріалу істотно знижується.

При виготовленні дитячих меблів не менш важливу роль відіграють не тільки чистота матеріалу, але і речовини, якими обробили дерев’яні плити. Використання штучного клею і лаку може звести нанівець всю екологічність меблів. Найчастіше натуральне дерево обробляють маслом, воском або лаками, які розбавили водою. Оскільки цей матеріал більш м’який ніж плити з МДФ і ДСП, то і кількість травм від ударів об нього значно зменшується.

Дитячі меблі. Інші фактори безпеки

Крім екологічності самого матеріалу дитяча кімната повинна відповідати та іншим критеріям безпеки. Особливу увагу слід приділити рівню якості фурнітури. Неякісна фурнітура безпосередньо впливає на надійність і стійкість конструкції. Якщо до цього додати високу активність дитини, то все може закінчиться дуже сумно.

Відсутність гострих кутів значно збільшує безпеку меблів. В такому випадку ви можете спокійно дозволити дитині бігати по дитячій, що не переживаючи при цьому, що він зможе істотно зашкодити своє тіло.

Розгляньте можливість кріплення до стіни високих і не дуже стійких конструкцій. Це дозволити уникнути ризику травми від їх падіння.